Frukost på stan
Hola! ♥
Det märks att vi har haft en alldeles för lång vinter. Så fort snön smälter bort och solen kommer fram så ser man människor som sitter ute för att njuta av solens strålar som knappt värmer. Bara för att liksom. Alla verkar så himla glada också! Skitkul!
Jag och bästa vän käkade frukost på stan idag och sedan gick vi runt och kikade i butiker. Som ni ser på bilderna nedan så fick lite grejer följa med mig hem. Hittade bland annat en snygg randig kavaj och ett par schyssta skor! Även ett par klänningar och fina vita tygskor från H&M.
Efter shoppingen var Nadia tvungen att sticka iväg och jobba så då mötte jag upp min bror för att ta hem Armani som har varit hos min familj över helgen. Han blev så glad av att se mig. Så glad att han självklart skulle sätta sig och skita mitt på perrongen.
På stan idag. Många frågar om mina Ray Ban Wayfarers.. De finns att köpa typ överallt men jag köpte mina inne på NK förra året och jag tror att de kostade runt 800-900 kronor.
210 Comments
(Your IP-Address will be registered. Comments which are seen as offensive towards me or people close to me will be deleted. Spam and link-filled comments will be removed.)
Du är förbaskat jäävla snygg!
Haha kolla tanten på den nedre bilden:P
var kommer din halsduk i från? :)
Hej!!
Jag gillar din skinjacka riktigt mycket!! Vill självklart köpa en, men mitt problem är att jag vet inte hur dom är i storlekarna… Kan du hjälpa mig?
Tack!!
Hej
Jag undrar var du hittar dina stora mysiga halsdukar någonstans?!?
MVH Elin Nilsson
mys med fika och shopping med bästavännen! :D
Hejsan! Tänkte bara fråga hur du får sånt där underbart lockigt hår som på bilderna över? Det är så fantastiskt vacker! :)
Hejsan! Vad gick du för linje på gymnasiet?:)
vilken storlek har du på linsen i dina glasögon??? :D:D
Vad intressant! Håller själv på att inreda&renovera villan min, vilket dokumenteras på bloggen min :)