• header

CRAZY

Nu sitter jag på tåget påväg mot Halmstad!

Jag tror inte ni förstår hur galet det var inne i Nordstan. Det var typ flera hundra läsare där som skrek, fotade, rev ner grejer och jag vet inte vad. Haha! Jag har rätt galna läsare, men fan vad underbara! Så gulliga allihopa. Jag fick ont i kinderna av allt leende, ont i handen av alla autografer, varm av alla gosiga kramar och svetten rann i pannan typ (det var så jääkla varmt och jag kunde inte ta av mig jackan för att jag hade spillt brunsås på mig. bra där!)

Jag är så hemskt ledsen för att jag inte hann ta bild med exakt alla men som ni kanske såg hade jag rätt fullt upp och vakten blev lite arg när han hela tiden fick skrika “LUUUGN!! BACKA! FAN HUR GAMLA ÄR NI EGENTLIGEN? TA DET LUGNT!” Haha.. Det var lite kul.. :P

Han var iallafall snäll och eskorterade mig genom en gång under hela gallerian när jag skulle tillbaka till tågstationen. Trodde att mitt tåg gick tidigare så jag skyndade mig och trodde att jag skulle missa det. Men sen såg jag att det inte skulle gå förrän om en halvtimme så då hängde jag lite med ett gäng läsare som stod och väntade på perrongen.

Tack alla för att ni kom och ni som sökte till tävlingen – lycka till!! :) Och alla ni som tog bild på mig/med mig idag får gärna maila dem till mig på [email protected]

Ena sidan! Det stod folk till vänster, höger, rakt fram och till och med bakom skynkena. De som råkade gå förbi hela kaoset måste ha tänkt typ “nej men fan är Brad Pitt här?” nej det är bara lilla jag haha…

Den här lilla tjejens kamera dog precis när hon hade kämpat sig fram till mig för att ta bild så då tog jag upp min kamera och lovade att jag skulle lägga upp den här så hon kunde ta den :)

Självutlösarn is the shit?

Gänget på perrongen :)

1

113 Comments

emina

hahahah 3 av mina kompisar på bilden. dom ringde mig och är helt galna för att dom träffat och snackat med dig :D

Reply
cilia

HEEEJ KENZA!!!
JAG VAR DÄÄR I TYP EN ROSA TJOCK TRÖJA DU KANSKE KMR IHÅG?? HEHE TROR INTE DET MED ALLA FOLK !!!
MEN IALLAFAL DET VAR SKIIIT KUL ATT FÅÅ TRÄFFA DIIIG OCH DU ÄR SÅÅÅÅÅ FIIIN HOPPAS VI SES NÅN MER GÅÅÅNG KRAAAAAAAAAAAAAAAAAAM

Reply
cilia

PS. JAG ÄR TJEJEN PÅ FÖRSTA BILDEN SO DU LA UPP MED ALLA FANS LÄNGST NER TILL HÖGER Xd

Reply
Sofie

Du är så grymt söt o din blogg e så kul o läsa! Tycker du är en bra förebild för dina yngre läsare! Så ja…jag ville väl bara säga att du är bra :-) haha

Läs gärna min blogg där jag skriver om mitt liv och hur det är för mig att ha blivit utsatt för incest och övergrepp i 20 år…

Puss o kram/ S

Reply
Johanna

Gud vad du är gullig, vad glad man blir när du tar dig tid att se alla tjejer som ser upp till dig: strongt. Ha en trevlig kväll. // Johanna

Reply
Jakob Andersson

Jag har tänkt på en sak, när du är ute såhär och träffar på läsare, kommer det någonsin fram manliga läsare/killar och tar bild med dig, tänkte jag har aldrig sett dig lägga ut en bild på dig och någon manlig läsare, men det kanske inte händer? I vilket fall som helst vill jag bara passa på att säga att du verkar vara så så förbannat grym tjej Kenza! Jordnära, tacksam och trevlig! Det ska du ha all cred för.

Kenzas svar: Jodå, det händer! Men inte lika ofta som tjejerna.. Idag var det flera killar som tog bild med mig. Grabbarna är däremot dåliga på att maila in bilden till mig haha.. Och så lägger jag bara upp en pytteliten del av alla läsarbilder jag får inskickat hehe..

Tusen tack för dina fina ord! Ha en fin helg, kram kram

Reply
bea ♥

Heej Kenza! :D

Jag är med på första bilden, hahaha gud vad konstig jag såg ut..
Kommer du ihåg mig? Det va jag den lilla asiaten som va med en muslim och en svensk tjej. :D Vi ville ha två bilder för att en blev suddig, kom du ihåg? Hahaha.
Du va grymt fin och snäll. Tänkte följa efter dig för att få en bättre bild men jag orkade inte haha.

Gå in på min blogg så ser du vem jag är, hihi.
Kraam <3 jätte kul att träffa dig!!!!

Reply
carolin

Hej kenza !
det va jätte roligt att få träffa dig :D
Men jag hann inte ta någon bild med dig, för hela tiden när jag kom gick du till något annat ställe :o
Aja, jag skickar några bilder jag tog på dig till din mail.
Förästen så sökte jag in till modell :D
ha det BÄST !
/ carolin

Reply
Amica

Gosh, en slitsam dag för dig =) Strongt av dig att hålla humöret på topp! =) / Amica, hybrisa.blogg.se

Reply
linnea fagercrantz

Hej Kenza, älskar verkligen din blogg :)
jag undrar om dina tjejkompisar Dilay, Mika är med dig i halmstad? För jag tror jag såg dom innan utanför mitt hus :) svara gärna. kram

Reply
Sofia

usch jag blev så himla besviken idag på dig Kenza… du verkar alltid så snäll och öppen i bloggen, men idag när du gick förbi mig i nordstan (tror inte du såg mig) så bar du solglasögon inomhus, petade dig i håret samtidigt som du tuggade tuggumi ganska överdrivet – du såg väldigt nonschalant och divig ut… har en helt annan bild av dig nu. Det kanske inte var din mening, du kanske var nervös eller stressad inför mötet med alla läsare och modelleventet! Hoppas jag har fel. kramar!

Kenzas svar: Hej! Som du såg hade vi jäkligt bråttom. Mitt tåg var försenat och jag var alltså försenad till eventet. Försökte hänga med i mina 13 cms klackar bakom tjejen från min agentur. Tuggade tuggummi har jag inte gjort alls idag så det där vet jag inte vart du har fått det ifrån haha.. :P Och jag brukar inte direkt gå runt och le för mig själv så det är inte omöjligt att jag såg lite sur ut. Du skulle kommit till själva castingen istället där hade jag tid att stanna och prata :) Kram!

Reply
savannah (:

haha förlåt kenza att jag gjorde bort mig helt, efter att vi hade tagit kort i nordstan fick jag panik av att jag var tvungen att visa att jag älskar din blogg så skrek jag typ ” JAG ÄLSKAR DIG !!”.
förlåt om du trodde att jag är sinnesjuk eller nått, haha -.-
men, du är bäst, och tack för att jag fick träffa dig.
du anar inte vad lycklig jag blev ! ;D <3

Reply
Patricia

Hej Kenza!
Fyfan vad roligt det var när hela planschen välte! Vakten flippade över haha xD Du var så otroligt vacker, du är fanemej sveriges vackraste!
Det värsta va att du typ dog av värme och alla svettades o såg ut som as, men neeeej du såg lika perfekt ut ändå HAHA! Jag och mina vänner tog typ 1000 bilder med dig, lite jobbiga kände vi oss haha men ska skicka in alla snart :)

Ha det underbart i Halmstad!

Reply
Sabina

jag såg dig när du väntade på tåget, ville komma fram o säga hej men du pratade i telefon så ville inte störa :)

Reply
Mia

Meeen att folk inte har något bättre för sig än att riva ner saker, kan inte alla bara ta det lilla lugna?

Reply
Hanna

Det va kul!! Men alla trängdes hela tiden. Synd att jag inte fick ta en bild med dej. :( Men jag förstår att du inte kunde ta en bild med alla.

Reply
Sofia

Okej jag förstår dig helt! Jag såg säkert fel också, hehe. hoppas du får en jättemysig fredagskväll, kram!!

Reply
ilsa

hahaha, jag skriver alltid kuk jag med.. lättar ju upp stämningen i alla fall, aa eller nästan alltid ;)

Reply
Lisa

ÅH DET VAR SJUUUKT KUL ATT TRÄFFA DIG! SKA MEJLA BILDEN DIREKT! DU ÄR AZUM. :333

Reply
adelja

åhh gud vad många folk det var, det måste ha varit en skön känsla? :D

LÄS MIN BLOGG :D
LÄS MIN BLOGG :D

Reply
Lindaa

Tog kort med dig, åh herre gud du anar inte hur glad jag är! Du är värkligen min IDOL.
Hahaha, såg hur du viftade med handen för att det var så varmt, måste vara väldigt stressigt allt detdär. :)

Massor av Kramar! <3

Reply
Lena

hehe jag e med i bilden :D
älskar din blogg kenza<3
(btw det var jag som skulle ta kort på dig med två andra tjejer och så blev det helt konstigt hehe hoppas du kommer ihåg mig :D)

Reply
Kattis

Så gulligt! :) Dock undrar jag, borde det inte vara läskigt med så mycket människor…finns ju så mycket sjuka människor, blir du aldrig rädd att någon sådan ska komma fram när du är ute på sådant här eller bara i övrigt? Du är ju ändå en rätt känd person och du skriver rätt “öppet” om ditt liv och vad du gör. Eller, kanske bara jag som är paranoid =P Har bara funderat över detta en del…det är något jag hade varit lite rädd för i alla fall. Men sen är jag också en liten fegis, HAHA.

Reply
emma

jag har 3 bilder på dig och du var så söt för du log när jag tog bilder på dig ;)
Iaf när jag var i sthlm så ville jag träffa dig men såg dig aldrig :(
Idag så såg jag ju dig och ville ta en bild med dig men mina kompisar orkade inte vänta så nu får jag vänta ännu längre..jag fick tårar i ögonen så ledsen blev jag, låter kanske lite konstigt men du är verkligen min största idol!

Reply
Petronella

Hej kenza! Hoppas du kommer till nordstan/götet snart igen! Hade nämligen inte chans att ta mig dit idag :/ kramar<3

Reply
jossaaaaaan ♥

Haha, det var jättekul att få träffa dig i verkligheten, helt sjukt. Du är så otroligt gullig och vacker ska du veta.
naturlig skönhet ! ;)
Haha, jag är en av dom 3 tjejerna som kom senare till perrongen och en av mina kompis hade tydligen varnat dig för oss, haha.. lite elakt ^^

Reply
Susanne

Man märker vilken åldersgrupp det är på dina läsare.. Stackars små tjejer.

Reply
alva

Hej, jag var en av dom som kom lite senare när du väntade på ditt tåg :D Tog en bild på dej hoppas att min kompis mejlar in dom bilderna hade varit kul KRAM! ;)

Reply
tamara

jag var där, men du hann inte ta kort med alla,inte mej heller :( men hoppas du kommer snart till Göteborg igen! <3

Reply
♥ M L i ♥

Någon Stockholmsbrud man kan lära känna? ;-) Lite uteliv i storstan är jag sugen på. Ett flyg till huvudstaden. Vem vill visa mig runt? ;-)

Kramar, tacksam för svar! /Norrlandsbruttan

Reply
emilia

Ojj! Ja missa värsta Chansen! Att få träffa kenza zoutein OMG! :( Ja ville också träffa dig :) Men kenza kan inte du komma till göteborg nån annan gång? :) Skulle vara helt otroligt :D Ha det bra!

Reply
Joanna

Fan vad snällt av dig att hjälpa tjejen när hennes batteri var slut :) Du har allt hjärtat på rätt sida!

Reply
julia-

Hej kenza! ville bara säga att veckans samtalsämne i hela göteborg har varit att du ska komma. Alla har pratat om det och jag tror att ALLA hade världens dilemma om de skulle åka till nordstan och träffa dig, eller hålla platser på nrj in the park.Det hade iallafall jag. Tyvärr var jag tvungen att hålla platserna inne på liseberg, och det är verkligen skit trist att jag inte fick se dig:( Jag hoppas att du kommer till göteborg nån mer gång, så alla vi som inte kunde komma har chansen att se dig. kram på dig du är bäst!<3

Reply
dee

fuck, haha helt sjukt ju :S tycker allt som har med kändiskap att göra är löjligt.
visst jag diggar dig till 100, men det är din blogg jag gillar, inte dig, känner ju nt dig.
aja min poäng är att jag tycker det är sjukt pinsamt att skämma ut sig så inför en vanlig människa.

Reply
elin

Önskar att man bodde längre ner så man kunnat komma, både för att få se dig och ansöka på plats! Tror aldrig min ansökan på datorn kommer gå hem. :(

Reply
RONJA

vad kul att alla blev så glada att träffa dig! jag har sätt dig några gånger, känns lite konstigt när man brukar se dig på bloggen men annars är du som vilken tjej (kvinna?) som helst :) jätte trevlig, glad och fin hehe =)

Reply
Julia

Hej Kenza ! Jag tycker att du verkar som en jätteunderbar tjej, som dom flesta av dina andra fans tycker, dock blev jag lite förvånad över hur du var igår. Jag ville inte ta din tid för jag såg ju hur stressad du var, ville bara berömma din blogg. Du bara log och gick vidare.
Så man känner ju att man försvinner i mängden, jag förstår att du var stressad men tar du verkligen åt dig om random folk kommer och berömmer dig?
Jag menar ingenting illa, du är jättefin och verkar jätterolig, men men :)
kram !

Reply
Elsa

Jag var där på perrongen, jag är längst till vänster på bilden :) Jätte roligt att träffa dig :)<3

Reply
Klara Collin

Hejsan!

Jag måste be om ursäkt. jag skäms lite över det. Jag var i Nordstan för att vara med i tävlingen. När jag kom fram dit där man skulle fyllar i lapparna såg jag ju dig, men jag är ingen galning som börjar skrika o så där. Jag reagerade inte så där galet, om man säger så. Och när jag hade fyllt i blanketten och stått mittemot dig i en minut eller så utan att säga hej eller något, så var det ända jag sa : Vad ska jag göra nu?. Du var jättesnäll och sa att jag skulle ta kort, men det kanske inte var så snällt av mig! Jag hade tänkt prata lite med dig, och säga att jag tycker att det är jättebra att du ställer upp på såna event och finns för dina fans!
Jag läser inte din blogg så mycket men har ju läst om dig lite då och då, här, och i tidningar och får reda på vad du gör o så. Även fast jag inte följer bloggen varje dag så betyder ju inte det att jag inte ser upp till dig. Du verkar väldigt snäll och omtänksam med båda fötterna på jorden och jag är ledsen för att jag inte sa allt det, för du förtjänar det verkligen! Hoppas att du inte tog illa upp av min blyghet.. Om jag skulle träffa på dig någon mer gång, ska jag försöka vara lite modigare ;)

Kram Klara

Reply
Danijela

såg dig inne i nordstan igår när du gick med en säkerhetsvakt eller någonting :)
hade tänkt be dig om en kram, men du såg så stressad ut så jag lät bli :D

Reply
tulle

jättegulligt verkligen, men du är trots allt bara en människa. Inget negativt menat.

Reply
Gulle

såg dig på nordstan igår! Det var jätte kul att få se dig, du är lika vacker i verkligheten och som du skrev så verkade det som du var lite blyg och obekväm med folkmassan men samtidigt överväldigad.

Diggar dig Kenza! Du har verkligen lyckats.

Reply
Julia

Hej , e det för sent att skicka in? hade jätte gärna velat annars :) :)
ha de super
kram Julia

Reply

(Your IP-Address will be registered. Comments which are seen as offensive towards me or people close to me will be deleted. Spam and link-filled comments will be removed.)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*